150 років із дня народження Лесі Українки

2021-02-24

/Files/images/mayster/ленся.jpg

25 лютого 2021 року виповнюється 150 років із дня народження Лесі Українки. Усім це ім’я знайоме. Але як саме ви собі уявляєте письменницю?

Ті, хто навчався в школі за радянських часів, має стійке уявлення про неї як про революціонерку. І коли в старших класах зустрічалися з її зворушливими листами, то дивувалися: «Як? Революціонер може кохати (любити) когось (щось), окрім революції (свободи)?».

Виставка літератури в шкільній бібліотеці, присвячена 150-річчю з дня народження, має назву «Пишемо портрет…». Адже з кожним прочитаним твором, з кожним прочитаним листом, спогадами наше уявлення про людину може змінюватися.

Серед книжкових перлин у виставці можна виділити книгу Олеся Ільченка «Олесь Ільченко про Леонардо да Вінчі, Карла Ліннея, Жюля Верна, Джона Рокфеллера, Лесю Українку, Уінстона Черчіля: оповідання». Оповідання про Лесю Українку він назвав «Хто не жив посеред бурі, той ціни не знає силі», влучно охарактеризувавши її життя. І перший штрих до портрета ̶ слова: «Вона була, як усі діти. Тільки талановита». Важко не погодитися, можна тільки впевнитися у цьому, якщо прочитаєте це оповідання.

/Files/images/mayster/1Файл_000.jpeg/Files/images/mayster/1Файл_001.jpeg/Files/images/mayster/Лист_Лесi_1.jpeg

Творчий спадок Лесі величезний. Шкільна програма знайомить тільки з деякими творами. Письменниця, окрім деяких слов’янських мов (української, російської, польської, болгарської), знала давньогрецьку й латинську мови, а також новочасні європейські мови – англійську, німецьку, французьку та італійську. Цими мовами вона могла читати твори в оригіналі, робила переклади.

Ще однією з перлин спадщини є книга «Листи так довго йдуть…Знадоби архіву Лесі Українки в Слов’янській бібліотеці у Празі», що видана у Києві видавничим центром «Просвіта» у 2003 році. Саме ця книга зможе ще додати читачеві багато нових відтінків та барв до портрета Лесі Українки.

То ж напишіть портрет «своєї» Лесі!..

/Files/images/mayster/1Леся1.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 12