Зовнішнє незалежне оцінювання цього року відбудеться у спрощеному форматі.

Відповідні зміни вже затвердила Верховна Рада України, законопроєкт № 7132 ухвалено 24 березня.

Головне зі змін:

· випускники шкіл у 2022 році звільняються від проходження державної підсумкової атестації.

· вступна кампанія у виші проходитиме за спеціальною процедурою: єдиний вступний іспит + єдине фахове вступне випробування.

Замість традиційного ЗНО для вступу на бакалаврат цього року заплановано проведення національного мультипредметного тесту (НМТ). Щоб узяти участь у цьому тестуванні, потрібно до 9 квітня зареєструватися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Найважливіший документ учасника/учасниці традиційного ЗНО ー Сертифікат учасника ЗНО (документ із його/її фотокарткою і переліком предметів, вибраних для складання).
Для участі в НМТ цей документ не потрібен, однак для комунікації з учасниками (підтвердження бажання взяти участь у тестуванні, вибір очікуваного міста перебування на час тестування тощо) буде використано Інформаційну сторінку учасника ЗНО. Доступ до неї здійснюється за номером та PIN-кодом, зазначеними в сертифікаті.

Тим, хто вже має сертифікат, потрібно обов’язково занотувати його номер і PIN-код, аби надалі використовувати їх для входу на свою Інформаційну сторінку. (детальніше за посиланням https://testportal.gov.ua/chy-potribnyj-vstupnykovi-sertyfikat-uchasnyka-zno/ ).

У межах вступної кампанії 2022 року передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань:

  • з української мови,
  • з математики та
  • з історії України.

За наступним посиланням https://testportal.gov.ua/skladnyky-natsionalnogo-multypredmetnogo-testu-ukrayinska-mova/ повідомлено про зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з української мови. Упродовж наступних двох тижнів на сайті УЦОЯО будуть розміщені такі ж матеріали про блоки з математики та історії України, а вже наприкінці квітня ви зможете ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ.

Слідкуйте за оновленням матеріалів на сайті УЦОЯО https://testportal.gov.ua/
Кiлькiсть переглядiв: 329